לאן נעלמה התמיכה של ארגון להב במפלגת העצמאים?

לאחר הכתבה שפרסמנו בשבוע שעבר על רועי כהן, יושב הראש רב הפעלים של "מפלגת העצמאים", נמחקו לפתע הודעות התמיכה במפלגה מהדף של ארגון "להב"

| עידן בנימין |

בשבוע שעבר פרסמנו כתבה על רועי כהן, יו"ר מפלגת העצמאים – המשמש גם כנשיא לשכת ארגוני העצמאים בישראל (להב), מנכ"ל ארגון נפגעי פעולות האיבה ועוד שלל תפקידים בעלי אופי ציבורי.

באותה כתבה תיארנו את השימוש שעשה כהן בתשתיות של להב, ארגון יציג א-מפלגתי, למען קידום המפלגה החדשה שהקים. כך לדוגמא שודרה ההכרזה על הקמת המפלגה בעמוד הפייסבוק של להב וכן הועלה לעמוד פוסט נוסף באותו היום על כך שמדובר ביום היסטורי לעצמאים. מייל ההזמנה למסיבת העיתונאים נשלחה אף הוא מטעם ארגון להב.

אבל אל תטרחו לחפש עוד את הפרסומים הנ"ל בפייסבוק. למרות שבתגובתו המקורית ציין כהן כי "הנהלת להב אישרה פה אחד את החלטתה על תמיכתה הפומבית והציבורית בהקמת מסגרת פוליטית בראשות נשיא להב" – כל אזכור למפלגה הוסר מעמוד הפייסבוק של להב לאחר פרסום הכתבה שלנו.

שאלנו את כהן מדוע הוסרו הפוסטים והוא השיב כי: "מרגע שהוקם עמוד הפייסבוק של המפלגה, כל הפעילות מרוכזת בעמוד של מפלגת העצמאים והעסקים בישראל ולא בעמוד של להב וזאת אף על פי שהמפלגה עדיין נמצאת בהליך הקמה מול רשם המפלגות וטרם נרשמה".

ביקשנו חידוד נוסף, שכן עמוד מפלגת העצמאים הוקם כבר ב- 2/1, בעוד הכתבה פורסמה רק ב- 23/1 – ועל כן התגובה הראשונית של כהן לא מחזיקה מים. כהן מסר: "בהתאם להמלצה המקצועית תקשורתית שקיבלתי כל הפעילות תנוהל במקום אחד – עמוד הפייסבוק של המפלגה".

פוסט שהוסר

כהן ביקש להדגיש: "מוסדות להב על פי תקנון העמותה אישרו תמיכה פומבית וציבורית בהקמת מסגרת פוליטית שתייצג את העצמאים והעסקים בישראל ולהב תומכת במאבק לשינוי היחס לציבור העצמאים והעסקים בישראל, כל ניסיון להציג זאת אחרת חוטא לאמת, התקבלה החלטה מקצועית תקשורתית הגיונית ומתבקשת מאחר ואנחנו מפלגה חדשה בהקמה לייצר תודעה ציבורית אחת בלבד למפלגת העצמאים והעסקים בישראל בדף פייסבוק משלה בלבד ולכן כל הפעילות תעשה במקום אחד ובדף ייעודי שהוקם לטובת כך ".

*

לחצו פה לקריאת כתבת הפרופיל המלאה על רועי כהן (מבין שלל תפקידיו: נשיא להב, יו"ר מפלגת העצמאים, מנכ"ל ארגון נפגעי פעולות האיבה, משנה ליו"ר לשכת עורכי הדין עד לפני חודשיים, חבר מועצת המוסד לביטוח לאומי, גזבר פורום סגני ראשי הרשויות בישראל, בעל משרד עו"ד עצמאי, מנחה של תוכנית רדיו שבועית ברדיו תל-אביב, ועד לאחרונה גם סגן ראש עיריית חולון).

שתפו את הכתבה
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *