הפרקליטות על תקרית התמלול החסר ב"תיק 4000": פעלנו כשורה

שאול ואיריס אלוביץ' טענו שהחוקרים הפעילו לחץ פסול על בנם אור, בניסיון לגרום לאביו להפוך לעד מדינה ● בפרקליטות דחו את ההאשמות אך מודים כי בידם "נייר עבודה פנימי" הכולל "תיקונים ממוקדים ונקודתיים" לתמליל שיחה בין חוקרת המשטרה לאלוביץ' הבן ● "משפט המו"לים", פרויקט משותף של "העין השביעית" ו"שקוף"

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר.

| אורן פרסיקו, העין השביעית |

פרקליטות המדינה טוענת כי אין בידה תמליל נוסף, אלטרנטיבי, של השיחה שהתקיימה בין אור אלוביץ' לשוטרת שחקרה אותו מעבר לתמליל שהוגש לסנגורי הוריו, איריס ושאול אלוביץ', הנאשמים במתן שוחד לראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת פרשת "תיק 4000". ואולם, בפרקליטות מודים שבעקבות פניית יו"ר לשכת עורכי-הדין נערכה בדיקה נוספת, ובה התברר שיש בידי הפרקליטות ניירות עבודה פנימיים הכוללים תיקונים לתמליל השיחה. לפי הפרקליטות, אין ולא היה מקום להעביר את המסמכים הללו לסנגורים.

לטענת הסנגורים, ההקלטה של אלוביץ' והחוקרת מעלה שבמשטרה ניסו לגרום לאור אלוביץ' לשכנע את אביו להחליף את הייצוג המשפטי שלו, ולמסור את התפקיד לעורך-דין שיתמוך באפשרות שיחתום על הסכם עד מדינה. בפרקליטות טענו שלא נפל פגם כלשהו בהתנהלותה.

שתפו את הכתבה
1 תגובה
  1. אביעד ויסולי
    אביעד ויסולי אומר:

    הפרקליטות בתגובתה מודה בחובת התמלול, ובעובדה כי היא ידעה על חוסר הדיוק (המהותי) בתמלול אך לא העבירה את המידע הזה לסנגורים. זוהי התנהלות פסולה. הסנגורים הסתמכו על התמלולים שהמדינה העבירה להם. לא יעלה על הדעת כי חובת התמלול אינה כוללת תמלול מדויק מצד אחד, וכי הפרקליטות, כאשר היא מודעת לכשל מהותי בתמלול, לא תעדכן בכך את הסנגורים, מצד שני. יצוין כי בדיון שנערך היתממה נציגת המדינה עו"ד ליאת בן ארי בפני בית המשפט וטענה שהמדינה אינה יודעת על כך דבר ובכך היא למעשה הסתירה את האמת והטעתה לכאורה את בית המשפט והסנגורים. העובדה הזו יכולה וצריכה בהחלט לחזק את טענת ה"הגנה מן הצדק" של הנאשמים מחד, ולדחות את דיוני ההוכחות בתיק לתקופה ארוכה עד לתמלול מחדש של כל הקלטות, מאידך.

    הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *