בהמשך לתחקיר "שקוף": המשטרה חקרה את שלום אסייג

חקירה משטרתית נוספת על סוגיה שעמדה במוקד תחקיר יזום של "שקוף" – שיתוף הפעולה של שלום אסייג וחברת Yschool מבית "ידיעות אחרונות"

רוצה את מיטב הכתבות והתחקירים של שקוף ישירות לתיבה? פה נרשמים לניוזלטר.

| תומר אביטל |

הקומיקאי שלום אסייג וחברת Yschool מבית "ידיעות אחרונות" שעמדו במוקד תחקיר שפרסמנו – הם גיבורי פרשה שמתבררת כעת במשטרה. אסייג, יחד עם ראש עיריית טירת הכרמל נחקר ביום שני ביחידה הארצית לחקירות הונאה להב 433 בחשד למעורבות בשחיתות ציבורית.

אסייג ו-Yschool הציעו לרשויות מקומיות מערכת לשיעורים פרטיים דיגיטליים עבור תלמידי בתי הספר שבתחום הרשות. אלא שבשנה שעברה חשפנו יחד עם עמרי מניב בערוץ 10 כיצד הם שיווקו לראשי הערים את הדיל – תוך הצעה לסיקור חיובי שלהם ב-ynet. ראשי ערים רבים הסכימו להוציא את הכסף על המערכת, מהכיס שלך.

חוות דעת לפטור ממכרז – שניפקה החברה עצמה

ואם זה לא מספיק, החברה ביקשה מהרשויות לרכוש את השירותים ללא מכרז. בשביל זה צריך חוות דעת מומחית שאין לחברה מתחרים ושהיא ראויה להיות "ספק יחיד".

ואכן הייתה חוו"ד כזו – שנוסחה על-ידי לא פחות ממנכ"לית משרד החינוך לשעבר, דלית שטאובר. אלא שבתחקיר הראינו כי שטאובר הסתירה מהרשויות המקומיות שהיא עובדת של חברת Yschool ומקבלת תלוש שכר ממנה. על פניו, עקיפת מכרז תוך ניגוד עניינים, לכאורה.

אסייג כאמור נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה, להב 433, בחשד למעורבות בשחיתות ציבורית. במסגרת הפרשה נחקרו גם ראש עיריית טירת הכרמל וסגנו, החשודים בקבלת דבר במרמה ובהפרת אמונים.

שלום אסייג

*
*
התחקיר המדובר מרכז הרבה רעות חולות וגם אריה דרעי וניר חפץ מופיעים בו ככוכבי משנה. לחצו כאן לצפייה.
זה התחקיר השני ש"שקוף" מעורבים בו שמוביל לחקירת משטרה השנה. הקודם היה תחקיר הפרוות שהוביל לחקירת חברת הלובינג גלעד.

שתפו את הכתבה
1 תגובה
  1. ברק
    ברק אומר:

    למה מנכלית משרד החינוך טרם נחקרה? היא הרבה יותר מסוכנת וההתנהגות שלה יותר פושעת מהתארגנות קפיטליסטית אופורטוניסטית. הנוכלת הזו אחראית על חינוכם של ילדי ארץ ישראל ומהווה דוגמה ויש לפטרה במיידי.

    הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *