עיתונות אזרחית חושפת בלבול מוח של יו"ר ארגון המורים

| ניר בן-צבי, נתן מייזלס |

איך ארגון המורים ממשיך להצדיק את העובדה שהוא מבזבז את כספי המורים בחוסר שקיפות?

בראיון טרי שנתן לכלכליסט רן ארז, יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, נשאל בידי הכתב (שחר אילן) מדוע הארגון ממשיך לפעול כאגודה עות'מאנית.

להזכירכם: מדובר במסגרת שקיימת מימי שלטון טורקים בארץ ומאפשרת לשורה של ארגוני עובדים ענקיים בישראל לנהל כספי ציבור, בסכומי עתק, בלי כל שקיפות.

ארז ענה: "הארגון פנה בעבר לרשם העמותות, ביקש להירשם כעמותה וקיבל תשובה שארגוני עובדים שנרשמו לפני 1988 לא יכולים להפוך לעמותה".

הקורא הנהדר שלנו, נתן מייזלס, נתקל בתשובתו של ארז וחשד כי משהו לא מסתדר. אז הוא פנה על דעת עצמו בשאלה למשרד המשפטים – והתשובה שהוא קיבל פשוט מדהימה: "אגודה שנוסדה לפי החוק העות'מאני רשאית להגיש לרשם בקשה להירשם כעמותה […] לפיכך, הטענה לפיה אגודה עותמ'אנית שנוסדה לפני חקיקת חוק העמותות (וכמובן גם לפני 1988) אינה יכולה להפוך לעמותה, הינה שגויה".

חד וחלק. אם ארגון המורים, או ההסתדרות, או הר"י או כל אגודה עותמ'אנית אחרת הייתה רוצה להפוך לעמותה מן המניין – המסגרת המודרנית והשקופה, שבה פועלים ארגונים ללא מטרות רווח בישראל בכמעט 40 השנים האחרונות – אז הם יכולים לעשות זאת מאוד בקלות. רק צריך לפנות לרשם העמותות במשרד המשפטים.

ואם נחזור רגע לתשובה המאוד לא-מדויקת (בלשון המעטה) שנתן רן ארז בראיון – אז הרי שגילינו כי הפנייה אותה הזכיר התרחשה בשנת 1991 – לפני 28 שנים! אנחנו ממליצים לארגון המורים העל-יסודיים לפנות שוב. התשובה הפעם כנראה תהיה שונה.

רן ארז וארגון המורים העל-יסודיים בחרו לא להגיב לפנייתנו.

שתפו את הכתבה
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *