כיצד הגיעה חתימתו של חבר כנסת לדו"ח השנתי של ישיבת "תורת החיים"? יהודה גליק: "אי-הבנה בהוצאת הפרוטוקול"

| עידן בנימין |

לפני מעט יותר משנה עבדנו על כתבה שעסקה במנהלת "תנופה" – הגוף שטיפל בצורה כושלת למדי במפוני גוש קטיף. מצאנו כי אם פשוט היו מחלקים את כל הכסף שהוקצה לתנופה ישירות למפונים – 13 מיליארד שקל בסה"כ – אז כל משפחה הייתה מקבלת כ- 6.5 מיליון שקל.

במהלך התחקיר לכתבה ההיא, התגלגלנו לבדוק את ישיבת "תורת החיים" – שמושבה המקורי בנווה דקלים וזכתה בפיצויים מהמדינה כחלק מהפינוי, בין היתר בעבור נכס שלא באמת היה קיים.

בעודנו צוללים למסמכי הישיבה (המאוגדת כעמותה) – גילינו כי בראשה עמד כוח חיזוק משמעותי: חבר הכנסת יהודה גליק (ליכוד), אשר כיהן כשמונה שנים כיו"ר העמותה. גליק מונה מחדש לתפקיד היו"ר ב- 2017, וזאת לאחר שכבר החל לכהן כחבר כנסת (החל ממאי 2016).

יש לציין לא קיים איסור מפורש על כהונת ח"כ בתפקיד התנדבותי. עם זאת, כאשר ההתנדבות מערבת מינוי לתפקיד רשמי, על הח"כ לקבל אישור מוועדת האתיקה כדי למנוע ניגוד עניינים.

פנינו לגליק לברר על חלקו בעמותה והוא הצהיר באופן חד-משמעי כי ברגע שנכנס לכנסת, התפטר מכל שאר תפקידיו, ביניהם זה בתורת החיים.

המינוי של גליק

אלא שפרוטוקול האסיפה הכללית של תורת חיים מאוגוסט 2017 מראה אחרת: חתימתו של גליק מסכמת את פרוטוקול הישיבה, בצמוד לשמו ומספר תעודת הזהות שלו. חתימה דומה מופיעה גם על הדו"ח המילולי השנתי של העמותה.

נציין בשולי הדברים כי פרוטוקול האסיפה הכללית והדו"ח המילולי הינם מסמכים קריטיים, אותם מגישה העמותה לרשם העמותות (משרד המשפטים) במטרה לקבל אישור ניהול תקין, ובעקבותיו תקצוב מהמדינה.

מלשכתו של גליק נמסר: "ח"כ גליק התפטר מכל תפקידיו הציבוריים לאחר שנכנס לכנסת ישראל. ח"כ גליק הודיע ב 25 למאי 2016 על התפטרותו מחברות ומכל תפקידיו בעמותת 'תורת החיים'. ככל הנראה הייתה אי-הבנה בהוצאת הפרוטוקול באוגוסט 2017 על-ידי העמותה שלח"כ גליק לא היה כל קשר אליה. בעקבות הפניית תשומת ליבו על ידכם הפנה ח"כ גליק שוב את תשומת הלב של העמותה למכתבו מיום 25/5/16".

יהודה גליק

אז מי זייף את חתימתו של חבר כנסת על מסמכים רשמיים שהוגשו למשרד המשפטים?

מישיבת "תורת החיים" נמסר: "חבר הכנסת בעבר היה קשור בפועל לעמותה. כיום הוא אינו קשור בפועל לארגון, ובפרוטוקול המדובר היתה טעות מתוך אי הבנה שלא קשורות לח"כ".

סליחה – לא מדובר בזיוף אלא ב"אי הבנה".

למיותר לציין, נכון לכתיבת שורות אלה, על מסמכי העמותה שנוצרו באי הבנה עדיין מתנוססת חתימתו של גליק.

שתפו את הכתבה
0 תגובות
  1. משה רוט
    משה רוט אומר:

    תבדקו בעניין ישיבת תורת החיים,יש שמועות שתפסו את הראש הרוחני בהטרדות מיניות ומנסים להשתיק את הסיפור,הרב שמואל אליהו שמע את עדויות המתלוננות.

    הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *