הנתונים של משרד הבריאות מצביעים על התפרצות מטורפת של חצבת בחודש האחרון

ממשיכים לעקוב אחר החצבת: הנתונים של משרד הבריאות מצביעים על התפרצות מטורפת של המחלה בחודש האחרון, האזורים הבעייתיים ביותר: פתח תקווה, צפת וירושלים

בשבוע שעבר פרסמנו כאן כי דו"ח המגפות השבועי של משרד הבריאות לא הופץ במשך למעלה מחודשיים. באותו היום, ולאחר שבפנינו למשרד הבריאות, הושלמו הדו"חות החסרים של חודש אוגוסט. אתמול, יום רביעי, פורסמו גם דו"חות חודש ספטמבר. הנתונים מבהילים.


בחודש האחרון לבדו נדבקו 146 בני אדם בחצבת. להזכירכם, בכל שנת 2017 נדבקו 31 בני אדם בלבד, וב- 2016 רק 11. כלומר, בתקופה האחרונה, נדבקים בחצבת *בכל שבוע* יותר אנשים מבשנת 2017 כולה!


חפרנו לעומק בניסיון להבין את מגמת ההידבקות: מצאנו קפיצה חדה שמתחיל בחודש אפריל (המספרים בגרף המצורף מייצגים שבועות בשנה). מה שמדאיג במיוחד הוא קצב השינוי בגידול ולא רק הגידול עצמו. שיפוע חד זה רע. אנחנו לא מומחים להתפרצות מחלות, אבל המגמה מדאיגה.

איפה נדבקים הכי הרבה?
הקו הכחול שמנסה לקרוע את מסגרת הגרף הנוסף מייצג את לשכת הבריאות בירושלים – והוא נעשה תלול באופן מפחיד בחודשיים האחרונים (זו, במקרה, תקופת הדו"חות החסרים מהדיווח המקורי שלנו). בשבועות הראשונים של ספטמבר לבדם אובחנו 125 חולים באזור ירושלים. עוד "מככבות" במספר החולים עד עתה השנה: הלשכות בצפת (92 מתחילת השנה) ופתח-תקווה (70 מתחילת השנה).


ח"כ יעל גרמן – Yael German, שרת הבריאות לשעבר, מסרה לנו: "הדו"ח משקף עליה מדאיגה בעיקר בעיר ירושלים. בהתפרצות הפוליו נרתמו הרבנים וקראו לציבור להתחסן, אין לי ספק שגם במקרה החצבת הרבנים צריכים להתגייס ולעודד את החיסון נגד חצבת. הגשתי דיון מהיר כדי להעלות את הנושא על סדר יומה של הכנסת".

לא התחסנתם בילדותכם? לכו לעשות זאת.
אנחנו נמשיך לעקוב.

שתפו את הכתבה
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *