חבר הכנסת לשעבר, אלי אלאלוף

מפרגנים וקוראים לחבר הכנסת אלי אלאלוף לסגור את הברז לאגודות העות'מאניות

חפרנו ונמשיך לחפור עד שיפסיק העוול בחוק (מתקופת השלטון העות'מאני!), שמאפשר לאלפי ארגונים לנהל כספי ציבור ללא שקיפות מינימלית (עוד על האגודות העות'מאניות).

 
אך יש אור בקצה המנהרה: בדיון ועדת העבודה והרווחה בנושא דמי חברות לארגוני מעסיקים (הנגבים על-פי תקנות ובאופן אוטומטי מכל העוסקים במקצוע, דוגמת התאחדות בעלי המלאכה, התעשיינים ועוד), הבהיר יו"ר הוועדה, אלי אלאלוף (כולנו), כי לטעמו "החוק הזה בכלל לא אקטואלי […] אם הכסף מנוהל על-ידי עמותות עות'מאניות שהן לא שקופות".

חבר הכנסת אלאלוף – אתה צודק לגמרי!
 
אנחנו קוראים לך מפה לעצור את התקנות בתחום עד שתוסדר השקיפות של הארגונים אליהם זורמים כספי המעסיקים. אין לנו עניין כרגע להיכנס לדמי החברות עצמם – אלא רק לוודא שהכסף יגיע לפחות למקום שבו אפשר לפקח עליו.
 
בפני אלאלוף הזדמנות בלתי חוזרת לכפות על משרד העבודה תיקון היסטורי, שיסגור לאגודות העות'מאניות את הברז. את זאת הוא יכול לעשות בשני צעדים פשוטים:
  1. לעכב את אישור התקנות עד אשר יתקן משרד המשפטים את חוק האגודות העות'מאניות ואף יבטל אותן כליל.
  2. לעדכן את התקנות כך שיובהר כי רק עמותות רשומות העומדות בקריטריונים של שקיפות וניהול תקין יוכלו לגבות דמי חבר ארגוניים.
 
אגב, אין סיבה שהמהלך הזה יפגע בארגוני המעסיקים – הוא יחייב אותם להירשם במסגרת החוק כעמותות, ואז הם יוכלו להמשיך לפעול כמו היום (רק עם שקיפות).
 
בקיצור: רוצים לגבות כסף ציבורי? התנהלו בשקיפות!

שתפו את הכתבה
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *