עזרו לנו לזהות את המוזמנים לטקס המשואות!

זוכרים את טקס המשואות המפואר ומעורר המחלוקת? כולנו שילמנו עליו כ-22 מיליון שקלים – יותר מכל טקס משואות שהתרחש לפניו. אבל חלוקת הכרטיסים התנהלה בעלטה וללא קריטריונים ברורים. ביקשנו מהשרה האחראית מירי רגב לספר לנו מי הוזמן לטקס עצמו – מי זכה להיות נוכח בחגיגה המרגשת? רגב סירבה. בעקבות הסירוב, החלטנו לבקש מהציבור לפענח יחד את רשימת בעלי המזל!

מתנדבת "שקוף" צפתה בשידור הטקס ולכדה 91 צילומי מסך בהם ראו את הקהל. יחד עם מתכנת בנינו מיזם שאפתני לבירור הרשימה המסתורית. כנסו, דפדפו בין התמונות ושתפו אותנו באנשים מוכרים. המטרה שלנו היא לבדוק אם מקורבים לרגב זכו לכרטיסים על חשבון הציבור. נודה שמטרה נוספת היא לעצבן את השרה ולהראות לה שאנחנו לא מסכימים לחיות בחצר ביזנטית. כנסו למיזם, אנונימיות מובטחת.

חשוב להבהיר: איננו מחפשים להביך אנשים ספציפיים. המטרה היא לחקור את התמונה הגדולה – מיהם האנשים שקיבלו כרטיסים לטקס ומדוע דווקא הם? האם אלה חברי מרכז? אזרחים מהשורה או מקורבים לצלחת?

נזכיר שהקריירה של שרת התרבות רצופה בהסתרות, כאילו לציבור אין זכות לדעת דבר. רגב סירבה לחשוף את עלויות הטיסות שלה לחו"ל, הצביעה נגד חוקי שקיפות ובשלב מסוים משרדה אף התנגד לחשוף לאן יועדו עשרות מיליוני שקלים שתוקצבו למען חגיגות העצמאות. גם סביב טקס יום העצמאות עצמו הועלו טענות על תקציבים מנופחים והעברתם למקורבים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה