למה שר המדע אופיר אקוניס זקוק ליועץ ניו מדיה ומה קרה בעקבות השאילתות שלנו על הפעילות שלו?

הייתם משלמים כ-8 אלף שקל כדי שמישהו יסייע לכם עם 8 פוסטים סתמיים לפייסבוק?

 *
שמעו סיפור קטן: שר המדע אופיר אקוניס שכר על חשבוננו יועץ ניו-מדיה בשם יואב צוקר. הסתקרנתי מה זה בדיוק יועץ ניו מדיה, אז בדקתי וגיליתי ששילמו לו כ-5000 שקל מדי חודש כדי שיקדם את הפייסבוק של השר.
מה בן אדם כזה עושה? כמה כבר עולה להעלות סטטוסים?

נכון, משרד המדע מנהל שלל קמפיינים בפייסבוק (שבוע חלל, קייטנות מדע), אבל גיליתי שצוקר נשכר רק למען השר, לא המשרד (שם יש תקציב נפרד).

ביקשתי את החוזה שלו וקיבלתי (כולכם יכולים לבקש כל חוזה ממשלתי בעידן המדהים שלנו). שילמנו לו עשרות אלפי שקלים. ביקשתי ממשרד המדע דוגמאות לפעילותו בתחום הניו מדיה, והסבירו לי ש"מר צוקר השתתף בפורומים ובפגישות עם צוות השר וייעץ לגבי הפעילות בערוצי הניו מדיה של השר".

Image may contain: 2 people

אז ביקשתי את יומן השעות שלו גם בבקשת חופש מידע וקיבלתי (כן חבר'ה- כולכם יכולים לבקש זאת. מה שאנו מממנים שייך לנו. אנו חיים בעידן מדהים). ביומן כתוב השעות בהן נתן "יעוץ פייסבוק". (כמה ייעוץ כבר צריך בשביל הפייסבוק של אקוניס בו בעיקר יש תמונות שלו במקומות מוזרים?).

אבל אז, בין הררי המסמכים, ראיתי שבחודש מאי צוקר עבד שעות נוספות של ייעוץ פייסבוק. למה? כי הייתה "נסיעה לNY". עברתי על כל הטיסות של אקוניס לחו"ל (אגב שאפו לו ולמשרד המדע ששחרר את כל המסמכים הנוגעים לטיסות שביקשתי – עלויות ולו"זים – בלי לעשות בעיות. זה החוק אמנם, אבל לא מובן מאליו, ושוב, אנחנו חיים בעידן מדהים), והבנתי שצוקר הצטרף לטיסת שר המדע אקוניס לארה"ב – על חשבוננו.

למה יועץ ניו מדיה צריך לטוס על חשבוננו לשבוע ארוך?

גיליתי שכולנו שילמנו על הטיסה של צוקר כ-4500 שקל, וגם הוצאות אש"ל 2,649 שקל. בכל השבוע הזה אקוניס העלה 8 פוסטים שגם ילד בן 8 היה יכול להעלות – תמונות, וידאו קצר, קטע מראיון בתקשורת, וכו'.

למה צריך לזה יועץ ניו מדיה אם יש איתו כבר יועץ צמוד אחר בחו"ל? למה היועץ פייסבוק צריך לטוס לניו יורק על חשבוננו ואנו צריכים לשלם לו על זה במקביל משכורת והוצאות? לא יודע.
אני כן יודע, שאחרי שהמשכתי לחטט ושלחתי את השאילתות – העסקתו של צוקר הסתיימה.

צוקר סירב להגיב. ממשרד המדע מסרו "מר צוקר הועסק במתכונת של יועץ חיצוני לתקופה מוגבלת כפי שנהוג בהתקשרות מול יועצים חיצוניים במשרדי ממשלה".#טרחנות_אמצע_שבוע

שתפו את הכתבה
0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *