מי הפוליטיקאי שהכי חוסם אתכם בפייסבוק? ומה חושב על החסימות מבקר המדינה?

לפני מספר חודשים פנינו לציבור וביקשנו שימלאו טופס. בטופס נשאלו: האם נחסמתם על ידי פוליטיקאי, מה הייתה עילת החסימה, מה פרסמתם ועוד. צפו בתוצאות.

צפו בהנגשה מהממת שיצרה אסתי סגל – כאן

  • בעקבות זאת מבקר המדינה הודיע כי יש לגבש כללים בסוגיית החסימות.

    גילינו כי בימים אלו בוחנים במשרד המבקר לשלב את עמדתו העקרונית בדוח השנתי הקרוב של נציב תלונות הציבור. בעוד שחסימות בדף האישי של אנשי ציבור יכול להיות מוצדק, המבקר מוטרד מחסימות שרירותיות בדפיהם הציבוריים שאף ממומנים על ידי הציבור. המשך הבדיקה נמשך במשרד המבקר כדי להמליץ לחברי הכנסת על קביעת כללים ברורים ושקופים טרם חסימת אזרחים.

    דריסת הרגל של מבקר המדינה בסוגיית החסימות, לדעתנו, חשובה. היא נותנת תוקף למה שאזרחים רבים כבר הבינו- השיג ושיח בפייסבוק עם פוליטיקאים חייב להתנהל ללא צנזורה פוליטית. חסימה שרירותית של פוסטים מכבדים אך ביקורתיים הם התנהלות מביישת שאין לה מקום בדמוקרטיה.

    התבטאות המבקר מראה שכדאי לרוץ למרחקים ארוכים, ואסור לוותר. הצעד הבא הוא לשכנע את הח"כים עצמם בהתקנת כללי אתיקה דיגיטליים. ועדת ארבל שדנה כעת בסוגיות חופש הביטוי ברשת יכולה להכתיב את הכללים המדויקים בנושא, וכך גם המלצתי לחבריה.

L’image contient peut-être : 2 personnes, texte et gros plan

שתפו את הכתבה
0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] move followed research (in Hebrew) by investigative journalist and transparency campaigner Tomer Avital and his 100 Days […]

  2. […] חשיבות הביקורת, ומי רק מעוניין בדף סטרילי מהלל. לפיד בוחר לחסום על ימין ועל שמאל ביקורות שמביכות אותו. את הקללות? לעתים […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *