לא ייאמן: מה עושה סגן שר בממשלה ביום שגרתי שבו כולנו נמצאים בעבודה?

בדקנו יחד עם תוכנית "הצינור" בערוץ 10 יום טיפוסי בחייו של סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז, בנסיון להבין מה עושה סגן שר בממשלת ישראל ביום שגרתי, שבו כולנו נמצאים בעבודה? ובכן, הממצאים מעניינים, ותגובתו של מזוז מעניינת לא פחות.

כתבתנו על סגן השר מזוז ב"הצינור" (למעלה מחצי מיליון צפיות):

סגן השר מזוז יצא מביתו בשעה 10:03 בבוקר ובילה עד אחר הצהריים בשכונת מגוריו. מזוז רוב הזמן נצפה משוחח עם עוברים ושבים, מבצע רכישות באטליז, סופרמרקט וחנות לדברי דפוס, ומסתובב עם מקורבים. בערב נסע למשחק כדורגל.

יודגש כי המעקב שביצענו נעשה לאחר עבודת שטח בה וידאנו כי מדובר ביום מייצג ושירון מזוז הוא אדם אמיתי. בישראל 8 סגני שרים. אין להם כמעט תעסוקה בממשלה ובכנסת. מקורות מלינים על חוסר העשייה שלהם למען הציבור ועל כך שבלית ברירה הם נגררים לעיסוקים פוליטיים צרים, ולסיוע למקורבים. זאת אף שהם 'תופסים' כסא משמעותי ואנו מממנים עבורם שכרם נאה לצד שלל הטבות ולשכה בעלות 1.8 מיליון שקל בשנה. התוצרת? אפסית. המנהיגים חייבים להבין כי עין הציבור פקוחה".

המעקב אחר מזוז התבצע בעזרתו של חוקר פרטי שעקב אחריו במשך יום עבודה שגרתי שלם. שוחחנו עם ח"כ ירון מזוז לאחר הכתבה, וזה הגיב לטענות: "אני לא עובד אצלכם".

את מושא המעקב בחרתם אתם, תומכי "מאה ימים של שקיפות", במסגרת סקר שפרסמנו. כתוצאה מהמעקב זה וממעקבים עתידיים, ייתכן וסגני השרים ינהגו מעתה ואילך ללא רבב. כך או כך – נרוויח.

תגובתו של סגן השר ירון מזוז באולפן "הצינור" לממצאי בדיקתנו (לתגובה המלאה לחצו כאן):

שתפו את הכתבה
0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] את התחקיר שלנו על סגן השר ירון מזוז? התחקיר חשף בפני מאות אלפי ישראלים את הבעייתיות שבמוסד […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *