מאחורי הקלעים של 'מבול החקיקה'

רבים מכם מעריכים את שקד. היא שרה רהוטה. עקבית. יש בה משהו רענן.

אך אני מפציר בכם לפתוח את הראש ולהעניק לי 2 דקות מזמנכם.

היא מציגה עצמה כשומרת הסף שדואגת שחירותנו לא תצומצם על ידי מבול חקיקה.

דוגמאות לחוקים טריים שהוגשו מעבר לאלו שבקליפ?

חוק טרי מבקש לנסח תנאי זכאות למעמד נכה צה"ל. הוא מבוסס על מסקנות ועדה שהממשלה מינתה והגיעה להחלטה שהוסכמה על ידי כל הצדדים ב-2013 – אבל פשוט שכחה ליישם אותן. להלן – חוק.

זה שאחריו מבקש למנוע מגורמים מדיניים להשתמש בחסינות כדי לסחור בנשים – כי הלקונה בחוק שהממשלה חוקקה מאפשרת את זה. והרשימה ממשיכה עוד ועוד.

אתם מוזמנים לבדוק את ההצעות בעצמכם באתר הכנסת. ברור שיש חוקים מטופשים. שנועדו למשוך אש. אך רובם הונחו מסיבות אמיתיות וכואבות. כי הממשלה לא ממלאת את תפקידה ומפקירה אותנו.

לעומת זאת, השרה הפילה בעצמה, כשלרשותה עמד חופש הצבעה, בין היתר, חוקים להגברת ההגנה על חושפי שחיתויות, להפרדת תפקיד מנהל עבודה באתר בנייה מהממונה על הבטיחות, לעיגון כללי אתיקה לשרים, לאפשר הצבעה בבית אבות, להקשות על פעילות מסחרית בבתי חולים ועוד ועוד ועוד.

שתפו את הכתבה
0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] מוזמנים לבדוק את ההצעות בעצמכם באתר הכנסת. ישנן כמובן הצעות חוק מטופשות. שנועדו רק למשוך אש. אך רובו מונחות על שולחן הכנסת, מסיבות אמיתיות וכואבות. […]

  2. […] מוזמנים לבדוק את ההצעות בעצמכם באתר הכנסת. ברור שיש חוקים מטופשים. שנועדו למשוך אש. אך רובם הונחו מסיבות אמיתיות וכואבות. כי הממשלה לא […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *