יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין העסיק קבלן קולות על חשבון הכנסת

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין העסיק קבלן קולות מטעם הכנסת על חשבוננו. במשך כמעט שנה הוא הועסק במשכן בתקן "מזכיר לשכת יו"ר הכנסת", וזאת למרות שכמעט ולא נכח בה.

כן, במקום לעזור לאדלשטיין בעיסוקיו הפרלמנטאריים, הקבלן חרש את הארץ ופקד מאות אנשים בקצב מטורף, תוך הבטחה שיצביעו לאדלשטיין בפריימריס הליכוד. שכרו החודשי (מדובר במזכיר, כן?) נסק לעתים עקב החזרי הנסיעות והשעות הנוספות עד לכ-23 אלף לחודש מקופה הציבורית.

"מבוקר עד ערב הייתי פוקד אנשים"

עקיבא נוביק ואני היינו צריכים לרדוף אחריו ואחר הסיפור במשך שבועות. קבלן הקולות ניסה להתחמק ולבסוף ביקש לשמור על אנונימיות וטס אמש לחו"ל. "מבוקר עד ערב הייתי פוקד אנשים עבור הליכוד בשביל יולי, הייתי הולך לחברים, ידידים, מכרים, רופא המשפחה שלי – ככה הבאתי למעלה מאלף טפסים", סיפר לנוביק והוסיף, "אפילו לא היה לי משרד בכנסת". גרסתו אומתה במסמכים ובבדיקת פוליגרף ביוזמת חדשות 10.

איך אדלשטיין יכל לוותר על עוזר? הוא לא. הוא פשוט הגדיל את מצבת העוזרים בלשכתו מ-10 ל-16. איך הוא יכול לעשות את זה אם קודמיו הסתדרו עם עשרה בלבד? הוא יושב ראש הכנסת. הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה (גם לדאוג שהכנסת תפסיק להידרס על ידי הממשלה, אבל זה כבר סיפור אחר).

"מדובר בבעל תפקיד זוטר בלשכת יו"ר הכנסת"

עוקביי יודעים שאני לא אובייקטיבי בהקשר ליו"ר הכנסת. היתר הכניסה שלי לכנסת בוטל בעוד שהוענקו היתרים למקורביו שכלל לא מבקרים בה. למרות זאת ישנן ראיות למכביר לחוסר הממלכתיות שלו. פרלמנטאריות (מקידום חוק להדחת ח"כים ועד הפוליטיזציה של ערוץ הכנסת), וכעת גם פוליטיות: שילמו מהכיס שלכם כדי שמישהו שבסך הכל רצה לעבוד בלשכת היו"ר יישלח שוב ושוב לפקוד אנשים למענו.

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר כי "מדובר בבעל תפקיד זוטר בלשכת יו"ר הכנסת ומתכונת העסקתו הייתה ב'משרת אמון', כדין. העובד פוטר לאחר פחות משנה בלבד בשל אי שביעות רצון. בכול מקרה, דבריו, המנסים בבירור לפגוע, מעוותים את המציאות ומנסים באמצעות חצאי אמיתות ליצור מצג שווא שקרי".

אותו זוטר, כאמור, השתכר בשכר עתק יחסית למזכיר בכנסת ואף זכה למכתב המלצה מיו"ר הכנסת לאחר סיום עבודתו

שתפו את הכתבה
2 תגובות
  1. ויקי קאופמן
    ויקי קאופמן אומר:

    אדלשטיין צריך לעוף מהליכוד ולעמוד לדין על מעשיו..

    הגב

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] לציבור שיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין העסיק קבלן קולות מטעם הכנסת על חשבוננו. במשך כמעט שנה הוא הועסק במשכן בתקן "מזכיר לשכת […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *