הנחת סלב – גרסת חברי הכנסת

תקציב "קשר עם הבוחר" מאפשר, בצדק, לחברי כנסת לרכוש שלל מוצרים, בהם גאדג׳טים ופריטי מחשב. המטרה? לתקשר עם הציבור. אלא שסעיף עלום שחשפנו ב׳ערך מוסף׳ בחדשות 2 מאפשר לאלו שפורשים או מופרשים לקחת הביתה את הציוד שקנו בזמנו מתקציב המדינה. התעריף שהם משלמים? מחיר המוצר בניכוי פחת.

רוב חברי הכנסת אכן משלמים מחירים מלאים, או קרוב לכך. אלא שלפעמים הנבחרים מקבלים הנחה מוזרה שלא מסתדרת עם ותק הרכישה. דליה איציק, למשל, רכשה מסך מחשב ב-1,624 שקלים מתקציב לשכתה. כשלקחה אותו שבעה חודשים מאוחר יותר לביתה שילמה לכנסת 800 שקלים בלבד. מחשב נייד שאיציק קנתה ועלה לכנסת 6,500 שקל, עלה לה רק 2,604.

פואד בן אליעזר רכש ב-2012 פקס ב-1,299 שקלים. עם פרישתו הוא הכניס אותו לבגאז׳ בדרך לפנטאהאוס ביפו. העלות? 38 שקלים. עבור טלוויזיה 42 אינצ׳ ללשכת אברהים צרצור שילמנו 2,975 שקל. עם זאת, כשהוא לקח אותה לביתו בכפר קאסם צרצור נפרד רק מ-1,545 שקלים. מאיר שטרית קנה ב-439 שקל מדפסת, אף שמחירה המקורי היה 1,043 שקלים. הרשימה ממשיכה – והכל לפי החוק.

חלק מהרכישות

חלק מהרכישות

האם מדובר בהטבה שמרוממת את נבחרי הציבור מעל הציבור ומעודדת אותם לחשוב על היום שאחרי או שמא בסעיף לגיטימי? אתם תחליטו. בכל מקרה, טוב שגם כאן יש סוף סוף שקיפות, ותודה לכנסת שהסכימה לחשוף עבורנו לראשונה את הנתונים. בעתיד, נקווה, הם יפורסמו עצמאית.

 

שתפו את הכתבה
0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] הראנו לראשונה (בערוץ 2) שחברי כנסת יכולים לרכוש בהנחה מוזרה גאדג׳טים שרכשנו עבורם בכלל לשירותם הפרלמנטארי. […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *