דירה להסתיר מספר 5 של שר הרווחה

אמש חשפנו בחדשות 2 את הבית החמישי של שר הרווחה חיים כץ – מעבר ל-4 שכבר פרסמנו.

זה אבסורד שאנו צריכים לחשוף את נכסיהם אך אין לנו ברירה. נבחרי הציבור רוצים לשנות את המציאות שלנו אך רובם מסרבים בעקביות להציג לציבור כיצד זה ישפיע על כיסם.

כץ הוא אולי שר מצטיין בתחום הרווחה אבל במקביל הוא אחד מ-120 שמשפיעים יותר מכל על שוק הדיור. אין בעיה שח״כ יחזיק מאתיים דירות ויצביע לכאן או לשם על חוקי שכירות (כץ הצביע נגדם אגב) – כל עוד כולם יודעים את היקף נכסיו, והוא נבחר גם על סמך המידע הזה.

״הרכוש הוצהר כחוק למבקר המדינה״, כץ מסר בתגובה, ״אני מצטער שהוריי נפטרו והורישו לי שתי דירות, ואני מתנצל שהוריה של אשתי נפטרו והורישו דירה״.

צילום מסך 2015‏.12‏.16 ב‏.11.06.55

תסכימו איתנו או לא – אבל העובדה שאתמול התנהל דיון ארוך בפריים-טיים על הצהרות הון בעקבות החשיפה, היא בדיוק מה שאנו רוצים שיקרה. חשיפה זו ואחרות לא קשורות למה F. ירש ומה לא, הן קשורות לניסיון להחדיר תרבות שקיפות חדשה. בעולם של היום בייחוד עם כל מה שחווינו, כל הסתרה שווה אייטם. אנו פועלים שזה בדיוק מה שיקרה.

שתפו את הכתבה
0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] לסיכום, נראה שבפנינו מקרה יוצא דופן של חוסר גבייה כמעט מכוון של מס מצד המדינה. מה עומד מאחוריו? אפשרות אחת היא שהמדינה פשוט מעדיפה לא להתעסק עם בעלי הדירות להשקעה. אמנם שיעור משקי הבית שבבעלותם שתי דירות או יותר עמד ב-2014 על 9.1% בלבד (לפי נתוני הלמ"ס), אך מדובר בשכבה מבוססת מאוד, אשר 70% ממנה משתייכים לשלושת העשירונים העליונים, והיא כוללת (כנראה) הרבה מהפוליטיקאים. […]

  2. […] עושר הנכסים של משפחת השר דרעי, ועוד נכסים סודיים של חיים […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *