דירה להסתיר מספר 5 של שר הרווחה

אמש חשפנו בחדשות 2 את הבית החמישי של שר הרווחה חיים כץ – מעבר ל-4 שכבר פרסמנו.

זה אבסורד שאנו צריכים לחשוף את נכסיהם אך אין לנו ברירה. נבחרי הציבור רוצים לשנות את המציאות שלנו אך רובם מסרבים בעקביות להציג לציבור כיצד זה ישפיע על כיסם.

כץ הוא אולי שר מצטיין בתחום הרווחה אבל במקביל הוא אחד מ-120 שמשפיעים יותר מכל על שוק הדיור. אין בעיה שח״כ יחזיק מאתיים דירות ויצביע לכאן או לשם על חוקי שכירות (כץ הצביע נגדם אגב) – כל עוד כולם יודעים את היקף נכסיו, והוא נבחר גם על סמך המידע הזה.

״הרכוש הוצהר כחוק למבקר המדינה״, כץ מסר בתגובה, ״אני מצטער שהוריי נפטרו והורישו לי שתי דירות, ואני מתנצל שהוריה של אשתי נפטרו והורישו דירה״.

צילום מסך 2015‏.12‏.16 ב‏.11.06.55

תסכימו איתנו או לא – אבל העובדה שאתמול התנהל דיון ארוך בפריים-טיים על הצהרות הון בעקבות החשיפה, היא בדיוק מה שאנו רוצים שיקרה. חשיפה זו ואחרות לא קשורות למה F. ירש ומה לא, הן קשורות לניסיון להחדיר תרבות שקיפות חדשה. בעולם של היום בייחוד עם כל מה שחווינו, כל הסתרה שווה אייטם. אנו פועלים שזה בדיוק מה שיקרה.

שתפו את הכתבה
5 תגובות
 1. דפנה
  דפנה אומר:

  אין בי חיבה מיוחדת כלפי חיים כץ, אבל יצא לי להכיר אותו לפני שנים רבות דרך רעייתו המקסימה [באמת] רותי שהייתה בזמנו חברה קרובה שלי.
  אני מרגישה חובה לשתף את הידוע לי בעניין הדירות שלהם:
  ראשית, הוריה של רותי התגוררו ברמת-גן, באזור "עלית". הוריו של חיים התגוררו גם הם ברמת-גן, בשכ' קריית-בורוכוב, ובשלב מסויים בנו בית פרטי, אף הוא ברמת-גן, ועברו להתגורר בו. [לא ידוע לי אם מכרו את הדירה הישנה או שהמשיכו להחזיק בה]. בנוסף, הם החזיקו חנות ברח' עוזיאל ברמת-גן אשר לגביה לא ידוע לי האם הייתה בבעלותם או הוחזקה בשכירות].
  הן חיים והן רותי היו ילדים יחידים להוריהם. היוצא מכך הוא שכל אחד מהם היה יורש יחיד של הוריו, [ואין שום סיבה להניח כי מי מהם הודר מירושת הוריו].
  אין לי כל יכולת לדעת האם הדירות הספציפיות האלה עדיין בבעלותם כיום, או שנמכרו עם השנים, ואחרות נרכשו תמורתן, אבל ברור לי שמדובר ברכוש שהתקבל באופן חוקי לחלוטין.
  אין בדברים אלה כדי להצדיק העדר שקיפות כאשר ח"כ זה או אחר מצביע לכאן או לכאן בעניינים שייתכן שיש לו נגיעה אישית אליהם, אם אכן כך קרה כאן, אבל מהכותרות שלכם עולה ריח של 'האשמת' אדם בשל עצם היותו בעל נכסים, ולדעתי אין לכך מקום.

  הגב

פינגבקים וטרקבקים

 1. […] לסיכום, נראה שבפנינו מקרה יוצא דופן של חוסר גבייה כמעט מכוון של מס מצד המדינה. מה עומד מאחוריו? אפשרות אחת היא שהמדינה פשוט מעדיפה לא להתעסק עם בעלי הדירות להשקעה. אמנם שיעור משקי הבית שבבעלותם שתי דירות או יותר עמד ב-2014 על 9.1% בלבד (לפי נתוני הלמ"ס), אך מדובר בשכבה מבוססת מאוד, אשר 70% ממנה משתייכים לשלושת העשירונים העליונים, והיא כוללת (כנראה) הרבה מהפוליטיקאים. […]

 2. […] עושר הנכסים של משפחת השר דרעי, ועוד נכסים סודיים של חיים […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *