חושפים את נכסי חברי הכנסת

מלשינון חדש ברשת ביוזמת דפני ליף, העיתונאי תומר אביטל ו-וועד שוכרי הדירות קורא לשוכרי דירות שבבעלות חברי כנסת או בני משפחתם לדווח על נכסיהם

מתוך הכתבה שפורסמה במקור בצינור לילהמיזם 100 ימים של שקיפות ביקש וגם קיבל מהגולשים כסף על מנת לעקוב אחרי חברי הכנסת ולהעלות את הממצאים לרשת.

והנה מגיעה יוזמה חדשה שלו ביחד עם דפני ליף ווועד שוכרי הדירות, שהקימו מעין "מלשינון" שכזה שקורא לאלו השוכרים דירות שבבעלות חברי כנסת או בני משפחתם לדווח, במטרה לראות כמה חברי כנסת הינם בעלי נכסים.

"אנחנו רוצים לדעת איזה נכסים יש להם", אומר אביטל לצינור לילה, "אנחנו חושבים שכל עוד אין שקיפות הבחירות אם יהיו עכשיו הן משחק כסאות חסר משמעות, כי אנחנו לא באמת יודעים מה מניע את נבחרי הציבור שלנו, מה האינטרסים הסמויים שלהם".

קול קוראבפוסט עם הכרזה שפרסמנו בפייסבוק נכתב: חוק הלאום, הקדמת הבחירות – אלו נושאים חשובים. אך לא פחות חשוב להבין מהם האינטרסים הסמויים של נבחרי הציבור, בייחוד עכשיו.

האמת היא שלהוציא הבטחות ונאומים, אנו לא יודעים כמעט דבר. איך הם מצביעים (גם בכמה פורומים לא מסווגים), אלו מניות הם מחזיקים, מתי הם בחופש – אין לנו מושג. איך ייבנה אמון בין הציבור לנבחריו מבלי שנדע כיצד הם בעצמם מושפעים ממהלכים שהם מקדמים (או תוקעים)?

דבר נוסף שהם שומרים בסוד זה נכסיהם. המידע הזה רחוק מרכילות. מדוע שוק השכירות במקום כה נמוך בסדר העדיפויות? איך הם צברו את הונם? מדוע קודם מקודמים חוקים יקרים ושנויים במחלוקת? זה קשור גם לאחזקותיהם.

לכן ׳מאה ימים של שקיפות׳ חובר ל ועד שוכרי הדירות של ישראל – ועד הבית לתת-מיזם: ׳120 דירות׳. אנחנו פונים אליכם כשותפים לדרך ומבקשים, אנא עזרו לנו לדעת: מאילו ח״כים או בני משפחה שלהם אתם שוכרים דירות?

בזכות המשאבים שהקנתם לנו כבר בדקנו בעצמנו את נכסיו של אחד הח״כים (ונפרסם אותו בקרוב). התחלנו באחד, אך נגיע לכולם. בעזרתכם.

אנשים יקרים – אנא תגידו לנו: מי, איפה, בכמה, ואיזה סוג משכירים הם, או כל מידע רלוונטי ב- [email protected]
חשאיות מלאה מובטחת. אפשר ליצור קשר באנונימיות.

חשוב להדגיש – מותר לח״כ להחזיק גם מאה דירות. יכולים להיות נציגים עשירים. אבל זכותנו גם לדעת למי אנו משלמים משכורת. כבעל עסק – הייתם מעסיקים מישהו שהאינטרס שלו סותר את שלכם? המצב היום הוא שאנחנו פשוט לא יודעים.

עד שזה ישתנה בחירות ימשיכו להיות משחק כיסאות חסר משמעות בין אנשים שאין לנו מושג לגבי האינטרסים האמיתיים שלהם.

תומר אביטל מ׳מאה ימים׳ (ששוכר דירה עם שתי שותפות בת״א), ודפני ליף מ"ועד שוכרי הדירות" (ששוכרת עם שותף ביפו).

בעלי הבית שלנו הם לא ח״כים. ושלכם?

* עדכון- פנינו לחברי הכנסת והצענו להם לחשוף בעצמם את נכסיהם. חלקם הסכימו. כלל הממצאים נמצאים כאן

*עדכון ממצאים:

הנכסים של נחמן שי וניסן סלומינסקי

מעצמת הדירות של חיים כץ

הדירה של יאיר לפיד

גלעד ארדן מכר את הוילה

שתפו את הכתבה
0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] לעזור לנו עם טיפים לגבי ח״כים שמשכירים לכם דירות (תעיפו מבט). ויש לנו גם תיבת הדלפות מאובטחת באופן כמעט חסר […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *