איפה הכסף? בסעיף השכר הסודי של השרים

סעיף בחוברת זכויות השרים קובע שגם אם שר התפטר ביום הראשון לחודש הוא יקבל בכל זאת שכר חודשי מלא. פרוייקט 100 ימים של שקיפות פנה ליאיר לפיד ושרי יש עתיד המפוטרים וכן לציפי לבני כדי לבדוק אם יהיו מוכנים להחזיר את כספי הציבור. לכתבה בצינור לילה.

כבר לפני חודש התרעמה הרשת על העובדה שהשר המתפטר גדעון סער יזכה למשכורת מלאה ולמלוא הזכויות של שר, למרות שכיהן בתפקידו רק יומיים באותו חודש. עבר חודש וקיבלנו שישה שרים, ספק מתפטרים ספק מפוטרים – כמה זה יעלה לנו?‏צילום מסך 2015‏.01‏.14 ב‏.19.00.00

במסגרת פרוייקט 100 ימים של שקיפות של העיתונאי תומר אביטל התקבל טיפ, לפיו כדאי לבדוק את חוברת זכויות השרים. בתוכה התגלה סעיף ייחודי לפיו "משכורתו של שר לשעבר תשולם לו עד סוף החודש שבו חדל לכהן".

כלומר, לא משנה מתי שר מתפטר או מפוטר, גם אם זה קרה בימיו הראשונים של החודש, הוא עדיין יקבל משכורת מלאה על סך 42,500 ש"ח עבור כל החודש (או 38,800 אם מדובר בח"כ שאינו שר).

מפעילי הפרוייקט פנו לשרים המתפטרים-מפוטרים הטריים מטעם יש עתיד והתנועה כדי לבדוק – האם יהיו מוכנים להחזיר את הכסף לקופת המדינה? עדכון (ינואר 2015) – השרים החזירו את הכסף: לכתבה ב׳חי בלילה׳. בימים אלו אנו פועלים בכל הכוח לביטול הסעיף, בסיוע מתנדבי המיזם שלהם יש שקיפות בעיניים אסף דוד וגיא זומר. נעדכן.

נזכיר שבחשיפה של המיזם מנובמבר האחרון עלה כי אחת הסיבות למשיכת הזמן של גדעון סער במשרד הפנים אל תוך החגים נבעה משיקול כלכלי נקי – סער מקבל משכורת מלאה על החודש, גם אם עבד בו יומיים – בסכום של 42 אלף שקלים ברוטו. ואכן סער פרש בשני בנומבר, וזכה לקבל משכורת מלאה, בדיוק כמו שמפורט בחוברת 'זכויות השרים'. והנה כתבה מ׳חי בלילה׳ על השרים שתרמו את הכספים לאחר פנייתנו. כעת אנחנו פועלים לביטול הסעיף

אל תיבת ההדלפות הסופר מאובטחת שלנו

לכל הממצאים

שתפו את הכתבה
0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] אם הם עבדו בו יום אחד. בזכות החשיפה, תרמו שרי יש עתיד את הבונוסים […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *