למה צריך בית קברות?

לא כל מידע שאנו משיגים שווה סיפור. למעשה הרוב לא.

אבל במציאות לא שקופה כמו שלנו – אין סיבה לערום בדלי סיפורים בתיקיה עלומה. מידע רוצה וצריך להיות חופשי, וגוגל סובל הכל. קצה חוט לכאורה לא מעניין שמחבר בין ח״כ לבין איש עסקים זניח דווקא עשוי לעזור בתחקירים שאחרים עובדים עליהם ואין לי מושג אודותיהם. אולי זה ישלים למישהו את החתיכה החסרה בפאזל?

ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לניסוי בית הקברות לסיפורים. כמעט בכל מערכת יש כזו מגירה – של כתבות שנגנזו. רק שפה היא – לראשונה – פומבית. כולי תקווה שעיתונאים אחרים יזרקו פה או אצלם את בדלי הסיפורים שלהם (אנו נסנן פרטים שחשופים לדיבה), בתוספת פרטים ליצירת קשר. המטרה: צומת איכותית לקונטרול f (או מקום מוזר בו תוכלו לטייל בין פיסות מידע לא רלוונטיות). בקיצור, אם שרדתם עד עכשיו – זה המקום להפסיק לקרוא.

קצרים וגוססים

  • אודי ניסן, לשעבר ראש אגף תקציבים במשרד האוצר וכיום יו״ר דלק ישראל, חוזר ללמד באונ׳ העברית. בקרוב תוכלו ללמוד ממנו בבוקר על התקציב ומדיניות ציבורית, ובערב להפגין נגד החברה שהוא מנהל. ניסן לימד שם שנים ארוכות. כיום הוא מכהן כיו״ר בחברה של יצחק תשובה ב-80% משרה. הוא שוקל בהמשך הדרך גם ׳מסלול פרופסורה לפי הישגים׳.
  • דודו עמאר הוא מעין עסקן בעולם הדתי. הוא היועץ לשר שירותי דת דוד אזולאי. הוא גם מעין דובר בהתנדבות של הרב הראשי לישראל הראשון לציון יצחק יוסף. עכשיו, מסתבר שראש הלשכה של הרב הראשי מקורב משפחתית לעמאר- ולכן הוא חתם על הסכם לניגוד עניינים שאוסר לו לעסוק בלשכת הרב יוסף. אנשים סביב הרבנות טוענים שזה מסובך יותר ושהוא ממש מורחק מהרבנות. עמאר טוען שאין הרחקה- אלא הסכם פשוט בעקבות הקירבה המשפחתית. בהצלחה למי שמעוניין לבדוק לעומק
  • בית הקברות הזה הוא רעיון טוב? רע? אשמח לשמוע, ולהעלות לפה גם את שאר התחקירים הגנוזים.